Masal da bu turu istiyor mu?

Masal, bisikletçi ve bisikleti seven arkadaşlarımıza göre şanslı, diğer arkadaşlarımıza göre zavallı bir çocuk. Bisikleti seven arkadaşlarımız Masal’ın gelişimi için harika bir şey yaptığımızı düşünürken diğer arkadaşlarımıza göre çocuğu sefil ediyoruz yollarda.

Masal ise “başka türlü bir hayat nasıl olurdu?” bilmediği için yaşadığı bu hayattan mutlu gözüküyor. 9,5 aylıkken ilk kez bisikletli hayatın içine dahil oldu, 10,5 aylıkken ilk kez çadırda kaldı ve bisiklet ve çocuğa dair neredeyse her aparatı deneyimledi. 2 yaşından beri birlikte festivallere katılıyoruz ve festivalin en üzücü kısmı son gün oluyor. Ne kadar uzun olursa olsun “Ama ben daha çadırda kalacaktım” diyerek ağlamaklı oluyor.

Geçen sene katıldığımız “Az Bilinen Antik Kentler” bisiklet turu, her gece ayrı yerde konaklanan bir turdu. Dolayısıyla her sabah çadırı topluyor ama her akşam tekrar kuruyorduk. Son gün, turun bittiğini, yani artık eve gideceğimizi söylemeyi ihmal etmişim. Eve yaklaştığımız sıralarda Masal bisiklette uyuyakaldı. Tam uyandığında bizim mahalledeydik. Hayal kırıklığını anlatmam imkansız. “Neden eve geldiiiikkkk, ben daha çadırda kalmak istiyorduuummmmmmm”.

işte böyle bir çocuktan bahsediyoruz. Böylesi uzun bir tur fikri sizce onun için nasıl olmuş olabilir? Elbette adına şarkılar yazacak kadar mutluluk verici.

 

7 thoughts to “Masal da bu turu istiyor mu?”

  1. Harikasın güzel kız 🥳👏
    Bu tur dönüşünde sen inanılmaz büyümüş ve dünyaya bakışın muhteşem olacak.❤️

  2. Ben Masal ın çok şanslı bir çocuk olduğunu düşünüyorum. Masal ın yaşadığını kaç çocuk yaşayabilir ki.

  3. Mutlaka iyi bir eğitim almış olmanın avantajları ile çocuk yetiştiriyor olmalısınız?Benim en çok sevdiğim geliştirme ,uğraşlar arasında:Top,bisiklet ,kitap ve yazma çizme gelir.Bizde çocuklarımızı bisiklet,top,müzikim aletlerle eğitmeğe gayret ettik.Çokta faydalı oldu.Bizim zamanımız da römork yoktu.Hep önde oturdular.Çocukları kendi yaşıtları ile iletişimden koparmamağa gayret etmek,onların paylaşımcılığını sağlar.Esenlikler dileriz.Bisikletin Mekkesi Freiburg/Kirchzarten dan sevgi dolu selamlar.

    1. Yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Önem verdiğiniz şeylere biz de önem veriyoruz. Tur için Masal’ın kitaplarını ayarlamaya başladık bile. Hem aktivite kitaplarını hem de okuma kitaplarını 😊 yakınlarınıza geleceğiz yapacağımız turda. Belki de şehrinizden de geçeriz😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir