Biz Kimiz?

Biz; Engin Elmalı (özel bir şirkette peyzaj mimarı olarak çalışıyor), Senem Türkaydın Elmalı (İzmir Büyükşehir Belediyesinde Endüstri Mühendisi olarak çalışıyor) ve Masal Elmalı (henüz 4,5 yaşında) bisikleti hem ulaşım aracı, hem spor aracı, hem keyif aracı hem de servis aracı olarak kullanıyoruz.

Şimdiye kadar senelik izinlerimizde bisikletle keşfedeceğimiz yeni rotaların heyecanını yaşadık. Ancak artık senelik izinlerimiz bize yetmez oldu. Çünkü uzun zamandır gerçekleştirmeyi istediğimiz bir hayalimiz var. Bisiklet’le yola çıkmak ve özgürlüğü yaşamak. Bu hayalimiz için birimiz işimizden istifa edeceğiz, birimiz ücretsiz izne ayrılacağız ve en az 9 ay süren bir maceraya atılacağız. En çok da Masal iple çekiyor başlayacağımız zamanı.

Bizim tek hayalimiz yollarda olmak.

Bu sebeple herhangi bir rota ve planımız yok. Sadece güvenli olması açısından Eurovelo rotalarını kullanmayı ve Yunanistan, Arnavutluk, İsviçre, Almanya ve Hollanda’yı görmeyi istiyoruz. Bu serüven hem bizi hem de Masal’ı çok büyütecek. Yaşadığımız deneyimleri elimizden geldiğince @1bisikletmasali instagram hesabımızdan ve www.1bisikletmasali.com internet sitemizden paylaşacağız.